Na rynku można znaleźć szereg koktajlów odchudzających. Wielu producentów obiecuje cudowne efekty, które zrobią się same. Do takich obietnic należy podchodzić z dystansem. Coraz większą rzeszę fanów zyskują koktajle odchudzające w proszku. Czy to skuteczna dieta? Jakie efekty mogą dawać i dla kogo są przeznaczone?

SPIS TREŚCI

  1. Koktajle to dieta cud?
  2. Jak ważny jest skład?
  3. Szybki sposób na wartościowy posiłek
  4. Długotrwałe efekty stosowania koktajli odchudzających
  5. Wspomaganie zdrowych nawyków żywieniowych

Koktajle to dieta cud?

Skuteczne koktajle na odchudzanie. Samo sformułowanie tego hasła może wprowadzać pewne niezrozumienie. Na czym polega stosowanie diet w proszku? To nie magiczne lekarstwo na niechęć do zrzucania wagi ani remedium na brak ruchu. W czym tkwi sęk? Takie produkty należy traktować jako bardzo wartościowe suplementy diety. To pomoc w zachowaniu regularności posiłków, wprowadzeniu do jadłospisu wszystkich niezbędnych składników, walki z napadami głodu i podjadaniem. Nie zastępują one całodziennego menu. Przy prowadzeniu całkowicie niezdrowej diety czy braku ruchu, nie uzyskasz pożądanego efektu.
Odpowiadając, koktajle odchudzające działają, jeżeli będą stosowane zgodnie z zaleceniami.

Jak ważny jest skład?

W poszukiwaniu tej idealnej, skutecznej diety w proszku, należy zwrócić uwagę na szereg elementów: skład produktu, sposób, w jaki przygotowuje się taki dietetyczny shake oraz… smak.
Przy wyborze koktajlu zwrócić uwagę na zawartość cukru i jego niezdrowych substytutów, takie jak sztuczne barwniki czy konserwanty. Istotne jest, by skład koktajlu odpowiadał zbilansowanemu zapotrzebowaniu na różne składniki: białka, tłuszcze, węglowodany. Bogactwo witamin będzie stanowiło dodatkowe wsparcie dla organizmu. Ważnym elementem składu jest błonnik, którego zadaniem jest wspomaganie pracy układu pokarmowego. W poszukiwaniach skutecznej diety koktajlowej postawmy więc na strategię – im więcej dobrych składników w składzie, tym lepiej!

Szybki sposób na wartościowy posiłek

Dlaczego istotne jest to, w jaki sposób należy przygotowywać koktajl? Produkty w proszku powinny być wygodne w przygotowaniu. W końcu mają zastępować wybrane posiłki w ciągu dnia, a nie każdy ma czas na przygotowywanie skomplikowanych receptur. Najlepiej wybrać koktajle odchudzające przygotowywane w blenderze lub shakerze! Wówczas przygotowanie posiłku nie będzie problemem nawet w samochodzie czy komunikacji miejskiej.
Ostatnia, dość nieoczywista kwestia, to smak. Dlaczego ważne? Koktajlami odchudzającymi powinniśmy zastępować część spożywanych posiłków w ciągu dnia. Wybieraj te, które dadzą Ci największy zastrzyk kaloryczny i najwięcej radości. To doskonały wybór, kiedy na mały lub duży głód chcesz sięgnąć po fast food, pizzę lub słodką bułkę. Sproszkowany koktajl zapewni uczucie sytości na dług. Jedzenie powinno być przyjemnością! To sprawi, że chętniej będziesz sięgać po Twój shake, a w dłuższej perspektywie zwiększy prawdopodobieństwo odstawienia niezdrowych przekąsek na dobre!
Co ciekawe, osoby, które wybrały koktajl odchudzający w proszku fitME, właśnie doskonały smak wskazują jako jedną z największych zalet. Shake’i dietetyczne możecie wybrać w aż pięciu smakach: czekoladowym, truskawkowym, waniliowym, kokosowo-ananasowym i o smaku słonym karmelu. To jedyny taki produkt na rynku, który wspomoże odchudzanie, a przy okazji – wesprze Cię w walce o zdrowie! Wyróżnia go zbilansowany skład, pozbawiony zbędnych dodatków, za to wzbogacony o wartościowe superfoods: macę, ashwagandhe i guaranę. Dzięki fitME z każdym smakowitym łykiem dostarczasz organizmowi mnóstwo witamin i składników mineralnych.

Długotrwałe efekty stosowania koktajli odchudzających

Ok, wybraliśmy już odpowiedni koktajl dietetyczny. Jakich efektów możemy oczekiwać? Jak działają diety oparte na koktajlach odchudzających?

  • Zmniejszenie przykrych skutków wprowadzenia deficytu kalorycznego. Każda dieta, aby była skuteczna, musi wprowadzać redukcję podaży energii. To jeden z powodów, dlaczego często tak ciężko wytrzymać na diecie. Ciągłe uczucie głodu, złość i rozdrażnienie. Skład koktajli odchudzających sprawia, że dają one uczucie sytości na długo. Sprawia to, że znacznie łatwiej jest wytrzymać bez podjadania między posiłkami.
  • Redukcja niedoborów. Szacuje się, że aż 20% przypadków anemii wynika z niedoboru żelaza. Niedobór witaminy C jest nagminny, a lekarze alarmują o tym, że brak witaminy D3 to w zasadzie powszechny problem w Polsce. Skład wysokiej jakości koktajli dietetycznych jak fitME został tak opracowany, aby zapewniać właściwą podaż witamin i minerałów – a przy tym sposób podania może mieć znaczny wpływ na wchłanialność.
  • Zwiększenie nawodnienia organizmu. „A oni znowu o tej wodzie…” – tak, znowu! Właściwe nawodnienie to podstawa odchudzania, ponieważ optymalna ilość płynów reguluje działanie układu pokarmowego. Nie każdy lubi pić wodę, nie każdy o tym pamięta. Wprowadzenie płynnych posiłków do diety wspomoże Was w tej kwestii.
  • Uzupełnienie błonnika w diecie. O tym, że błonnik wspomaga pracę układu pokarmowego, wiedzą chyba wszyscy. Już o tym, że realnie może wspierać utratę wagi, już nie! Co jeszcze? Błonnik ma wpływ na obniżanie poziomu cukru we krwi, opóźnia proces wchłaniania węglowodanów, a przy tym zapewnia dłuższe uczucie sytości. Wpływa również na prawidłową detoksykację organizmu. To w teorii, a w praktyce produkty bogate w błonnik są często pomijane w diecie. Koktajl dietetyczny pomoże wypełnić tę lukę!

Wspomaganie zdrowych nawyków żywieniowych

To, że posiłki dietetyczne w proszku pomagają utrzymać rygor diety i wystrzec się podjadania, to tylko jedna strona medalu. A druga? Jeżeli nie jesteście przyzwyczajeni do regularnego spożywania posiłku, wygodny koktajl to pierwszy krok do zmiany higieny odżywiania w tym aspekcie. Organizm stopniowo przyzwyczai się do regularności, a zmiana nawyków na lepsze będzie Wam towarzyszyć na długo!