Do każdego koktajlu 🥤 shaker GRATIS!

Oleje MCT

Stosujesz dietę ketogeniczną i chcesz wesprzeć swój organizm? Sięgnij po wysokiej jakości olej MCT – w tej kategorii znajdziesz oferowane przez nas oleje MCT, które łatwo dodasz do napojów, koktajli, kawy. To także świetny zamiennik oleju kokosowego. W naszym sklepie kupisz oleje MCT w konkurencyjnej cenie i z błyskawiczną dostawą.

Co to jest olej MCT?

Olej MCT (skrót z ang. Medium Chain Triglycerides) jest niezbędnym elementem diety ketogenicznej. MCT to kwasy tłuszczowe przekształcone w olej, który jest neutralny w smaku. Tłuszcze MCT znaleźć można np. w oleju kokosowym, jednak aby w pełni skorzystać z dobroczynnego działania tego suplementu diety, najlepiej wybrać czysty olej MCT. Składnik ten jest nieoceniony w redukcji tkanki tłuszczowej i w diecie ketogenicznej. Dlaczego? Ponieważ spożywanie oleju MCT zwiększa produkcję ciał ketonowych, a energia dostarczana jest niezwykle szybko. Oleje MCT wchłaniają się błyskawicznie, nie są magazynowane tylko wykorzystywane przez organizm. Kwasy tłuszczowe MCT są bezpośrednio przyswajalne energetycznie.

Jak działa olej MCT?

Oleje MCT zawierają średniołańcuchowe trójglicerydy. Nie wymagają one długotrwałego wchłaniania w jelitach, za to natychmiast przedostają się do krwioobiegu i wątroby, gdzie są metabolizowane do ciał ketonowych. Każdy keton jest źródłem szybkiej energii, z której może korzystać nawet mózg. Poprawia to jego funkcjonowanie, a także ma korzystny wpływ na cały metabolizm. Trójglicerydy mają prostą budowę, przez co organizm wykorzystuje je przede wszystkim do zaspokojenia potrzeb energetycznych. Dostając się do struktur organizmu, nie odkładają się i nie tworzą tkanki tłuszczowej, ponieważ są natychmiast włączane w proces „spalania” tłuszczu.

Źródła MCT

Do uzyskania oleju MCT wykorzystuje się ziarna palmy olejowej oraz miazgę kokosową. W większości przypadków olej MCT pochodzi z Indonezji, Malezji i Indii. Otrzymany surowiec jest specjalnie przetwarzany w celu uzyskania oleju o wystarczającej zawartości procentowej kwasów kaprylowego i kaprynowego, ponieważ początkowo ich zawartość procentowa w oleju kokosowym jest bardzo niska. Źródłem oleju MCT jest też olej kokosowy i olej palmowy.

Dlaczego warto stosować olej MCT w diecie keto?

Osoby przestrzegające diety ketogenicznej lub niskowęglowodanowej chętnie wybierają oleje MCT. Dzięki ograniczeniu spożycia węglowodanów na korzyść tłuszczów, te ostatnie służą jako paliwo, a tym samym jako źródło energii. Kwasy tłuszczowe w oleju MCT są metabolizowane przez organizm i pomagają utrzymać stabilny poziom energii. Olej MCT dodawać można do różnych posiłków, w celu przyspieszenia podstawowego metabolizmu i spalenia tłuszczu. Mało naturalnych składników zawiera olej MCT, wśród popularnych jest to np. olej kokosowy. Jednak czysto olej MCT zapewnia najlepsze rezultaty. Forma oleju MCT jest ważna — na rynku znaleźć można wiele marek oferujących ten produkt, który różni się jakością lub ceną. Do Ciebie należy jednak wybór, co kupisz.

Olej MCT poprawia spalanie tłuszczu

Wpływ oleju MCT na odchudzanie jest jasny — pomaga on spalić tłuszcz, przez co jest doskonałym suplementem dla osób, które stosują dietę ketogeniczną. Potencjał oleju MCT jest ogromny — warto wspomnieć, że nie powoduje on insulinooporności nawet w połączeniu z węglowodanami. Może zatem pomóc Twojemu organizmowi w przypadku odchyleń metabolicznych. Nawet mała dawka oleju MCT dostarczy Ci energii i pozwoli dłużej cieszyć się uczuciem sytości.

Jak oleje MCT wpływają na organizm?

Przyswajalny olej MCT to suplement, który pozwala uzupełnić zapasy energii bez obaw o spożywanie szkodliwych substancji — bio olej MCT jest całkowicie naturalny i doskonale zbilansowany dla potrzeb człowieka. Olej MCT wspomaga również leczenie padaczki, gdy choroba ma przebieg lekooporny. Duża popularność oleju MCT wynika z wielu możliwości ich zastosowań.

Przede wszystkim jednak olej MCT jest dla tych, którzy chcą prawidłowo schudnąć, bez szkody dla zdrowia. Suplement ten jest także odpowiedni dla sportowców.

Oleje MCT stymulują produkcję hormonów odpowiedzialnych za uczucie sytości. Należą do nich leptyna i peptyd YY, a ich stężenie znacznie wzrasta po spożyciu oleju MCT. W efekcie zmniejsza się odczucie głodu, gdy ciało nie potrzebuje tak dużo energii. Stosowanie oleju MCT pozwoli Ci zatem wykluczyć ciągłe podjadanie, sięganie po jedzenie w stresie oraz objadanie się „z nudów”. Dzięki temu przestaniesz przybierać na wadze, a następnie stopniowo utracisz zbędne kilogramy. Co więcej, trójglicerydy mają mniej kalorii niż inne tłuszcze. Jednocześnie ulegając niemal natychmiastowemu metabolizmowi, uwalniają więcej energii i nie odkładają się w tkance tłuszczowej. Z takiej właściwości MCT korzystają sportowcy przed treningiem.

Olej MCT na lepszą koncentrację

Mózg zużywa energię wytwarzaną przez metabolizm średniołańcuchowych trójglicerydów, co poprawia pamięć i koncentrację. Istnieją badania dowodzące poprawy funkcji poznawczych nawet u pacjentów z chorobą Alzheimera po zastosowaniu oleju MCT. Używanie oleju MCT jest zatem korzystne dla mózgu.

Gdzie kupić oleje MCT?

Jeśli interesuje Cię polecany olej MCT, skorzystaj z naszej oferty i kup wysokiej jakości olej MCT w konkurencyjnej cenie. Właściwości oleju powzolą Ci schudnąć zdrowo i trwale. U nas kupisz oleje MCT wygodnie i bez wychodzenia z domu. W sklepie internetowym fitME.eu znajdziesz szeroki wybór produktów, o które zwykle są trudnodostępne w sklepach stacjonarnych. Oferujemy wysokiej jakości oleje MCT, które są w 100% naturalne i nie zawierają substancji słodzących.