Już 15 lutego obchodzimy Dzień Singla. Czasy, w których osoby żyjące w pojedynkę otrzymywały przykrą łatkę „starej panny” lub „starego kawalera” na szczęście dawno odeszły w niepamięć! Zalety bycia singlem? Kompletna niezależność, większa mobilność, więcej czasu na pasje i hobby… i wiele, wiele innych. Z okazji przypadającego 15 lutego święta przypominamy: warto zrobić sobie przyjemność i zadbać o siebie nie tylko w tym dniu!

Międzynarodowy Dzień Singla – skąd się wziął i kiedy obchodzimy go w Polsce?

Dzień Singla to stosunkowo nowy pomysł. Jego idea narodziła się w pierwszej dekadzie XXI wieku, a premierowe obchody odbyły się w 2005 roku. Geneza tego święta wywodzi się od postaci Trevora Mcwandy, inicjatora i pomysłodawcy, który… na myśli miał raczej żart niż coś, co na stałe zagości w kalendarzach na całym świecie. Okazało się jednak, że dzień celebracji niezależności bardzo przypadł do gustu nie tylko singlom, a dla wielu jest wesołą i przyjemną przeciwwagą dla słodkich (często nawet przesłodzonych) Walentynek. Co ciekawe, krajem, w którym Dzień Singla zjednał sobie najwięcej zwolenników, są… Włochy! Okazuje się, że chociaż Italię zazwyczaj kojarzymy z gorącym temperamentem i zmysłowością, nawet co drugi dorosły Włoch idzie przez życie w pojedynkę!
Dzień Singla funkcjonuje również pod nazwą „faustynki”, ze względu na to, że św. Faustynę uznaje się za patronkę samotnych serc. Imieniny Faustyny przypadają właśnie na 15 lutego (czyli dzień po Walentynkach i w Międzynarodowy Dzień Singla) oraz 5 października – i część osób skłania się ku obchodom właśnie w tym dniu.
Jak obchodzi się Dzień Singla? Nie oszukujmy się, to święto, podobnie jak Walentynki, to przede wszystkim promocje i wyprzedaże. My zachęcamy Was do czegoś innego niż tylko polowania na okazje cenowe!

Szczęśliwa, piękna kobieta w lokach świętująca Dzień Singla.
Szczęśliwa kobieta w Dzień Singla

Jak obchodzić Dzień Singla? Przede wszystkim – codziennie!

Niektórzy mogą być zdziwieni pomysłem obchodzenia Dnia Singla… „Z czego tu się cieszyć?” Jak pokazują badania – zdecydowanie jest z czego! Wyniki ankiet pokazują, że z życia w pojedynkę z równym zadowoleniem korzystają kobiety, co mężczyźni. Ważne są dla nich poczucie niezależności i wolności. Single są również często bardziej aktywni towarzysko, więcej czasu spędzają na realizacji swoich pasji i zainteresowań. Czy są samotni? Oczywiście, że nie! Angażują się w relacje z rodziną, przyjaciółmi. Nawet jeżeli nie decydują się na posiadanie dzieci, chętnie wspierają znajomych rodziców w opiece nad pociechami. Kariera, pasje, podróże, przyjaźń i rozwój – dla wielu bycie singlem to zupełnie świadomy wybór!
Wierzymy, że bycie singlem z wyboru warto celebrować – i to nie tylko 15 lutego, ale każdego dnia! I wspaniałe jest to, że możecie świętować ten stan zupełnie w swoim rytmie, dokładnie tak, jak lubicie. Rok pandemii dał wielu singlom w kość. Lockdown, praca zdalna, ograniczone możliwości spotkań towarzyskich i podróży… Trzeba przyznać, że nie było łatwo. Może więc 15 lutego to dobry dzień, by na nowo przemyśleć swoją sytuację, potrzeby, plany i pomysły? Docenić te dobre rzeczy w życiu i podjąć plany odnośnie do tych, które nie do końca Wam odpowiadają?

Jak zadbać o siebie?

Jak zadbać o siebie w domu? W jaki sposób zadbać o siebie po 40? Czy wiecie, jak wiele osób wpisuje takie pytania do wyszukiwarki? W poszukiwaniu prostych odpowiedzi zapominamy, że taki uniwersalny przepis nie istnieje. Nasza wskazówka: zadbaj o siebie w Twoim rytmie! O ducha i… o ciało! Narzekasz na brak czasu na pasje? Zacznij od żelaznej dyscypliny przyjemności: kiedy nadchodzi czas na Twoje hobby, nic nie ma prawa Ci przeszkodzić. Obowiązki służbowe, ploteczki z koleżankami, sprzątanie mogą poczekać. Pamiętaj, że Twoje samopoczucie to również to, co jesz. Nawet szczupłe osoby powinny zadbać o zbilansowaną dietę i odpowiednią podaż witamin oraz mikro- i makroelementów. I tu może wspomóc Cię fitME! Z naszymi odżywczymi koktajlami w proszku, pełnymi superfoods nie tylko schudniesz, ale zadbasz również o zdrowie, nawet wtedy, kiedy nie masz czasu. Pyszny, zdrowy posiłek, który przygotujesz w minutę, nawet na mieście? Brzmi jak plan!