Kawa kuloodporna z olejem MCT i masłem

255 kalorii
255 kalorii
0,1g białka
0,1g białka
28,3g tłuszczu
28,3g tłuszczu
0,1g węglowodanów
0,1g węglowodanów

Składniki

czarna, parzona kawa – 1 filiżanka
masło nieklarowane (niesolone) – 2 łyżeczki
olej MCT fitME – 2 łyżeczki
opcjonalnie cynamon/kardamon/wanilia

Przygotowanie

  1. Zaparz swoją ulubioną czarną kawę.
  2. Do kawy dodaj olej MCT oraz nieklarowane masło.
  3. Całość zblenduj do momentu zmieszania się składników.
  4. Według uznania dodaj szczyptę wanilii, kardamonu lub cynamonu dla smaku.
Kawa kuloodporna z olejem MCT i masłem

Najlepsza kawa kuloodporna z dodatkiem masła i oleju MCT. Bulletproof Coffee to wynalazek Dave Asprey, wielkiego entuzjasty diety ketogenicznej. Kawa zyskała popularność nie tylko wśród keto-maniaków, często jest spożywana przez sportowców lub osób potrzebujących szybkiej energii. Bulletproof coffee jest zdrowsza niż napoje energetyczne. Energia pochodząca z tłuszczy jest dłużej uwalniania i lepiej przyswajalna przez nasz organizm. Wysoka zawartość tłuszczu pozwoli Ci przejdź w stan prawdziwej ketozy. Przepis będzie odpowiedni dla wszystkich wrażliwych żołądków!

Kawa kuloodporna, zwana również kawą z dodatkiem tłuszczu lub bulletproof coffee to napój kawowy zawierający dodatek tłuszczu, najczęściej w postaci masła klarowanego i oleju kokosowego lub MCT. Dodatek tłuszczu powoduje, że bulletproof coffee jest bardziej sycąca niż zwykłe espresso. Pomaga to w kontrolowaniu apetytu i zmniejszeniu spożycia kalorii. To częsty wybór podczas redukcji. Zawarta w kawie kofeina zwiększa czujność i koncentrację, a dodatek tłuszczu może pomóc w zapobieganiu spadkom energii i zmniejszeniu objawów związanych z przejściową hipoglikemią.

Niektóre badania sugerują, że olej kokosowy i MCT mogą pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi i poprawie zdrowia serca. Badania sugerują, że spożywanie oleju MCT wpływa na zwiększenie tempa metabolizmu. Co za tym idzie, pomaga w szybszym spalaniu tłuszczu. Masło klarowane może pomóc w redukcji stanów zapalnych w organizmie.

Przepis na najlepszą kawę kuloodporną

Ludzie piją bulletproof coffee z różnych powodów, w tym ze względu na potencjalne korzyści zdrowotne oraz smakowy i energetyczny wpływ. Jeden z głównych powodów, dla których ludzie wybierają ten napój to zwiększenie energii i wydajności umysłowej. Kofeina zawarta w kawie zwiększa czujność i koncentrację. Dodatek tłuszczu (zwykle masła klarowanego i oleju kokosowego lub MCT) może pomóc w zapobieganiu spadkom energii i zmniejszeniu objawów związanych z przejściową hipoglikemią.

Ponadto, dla niektórych osób, kawa kuloodporna po prostu smakuje lepiej niż zwykła kawa. Dzięki dodatkowemu tłuszczowi, który może wprowadzić dodatkowe nuty smakowe i zmniejszyć gorzkawość.

Należy pamiętać, że bulletproof coffee jest bardziej kaloryczna niż zwykła kawa. Może nie być odpowiednia dla osób z wysokim poziomem cholesterolu. Zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem przed wprowadzeniem jej do diety.