Mały krok pierwszy

Sen

Sen to nieodłączna część doby. Jego optymalna ilość od 7-9 h pozwala zadbać o dobre samopoczucie i prawidłowe funkcjonowanie wielu procesów w organizmie. Po za ilością snu oczywiście liczy się jego jakość, więc pamiętajmy, aby spać regularnie, w ciemnym miejscu, z dala od hałasu i wszystkich pozostałych czynników negatywnie wpływających na jakość snu!

Mały krok drugi

Rytm dnia

Wiesz, już jak sen wpływa na organizm, teraz opowiemy Tobie, co dzieje się z Twoim ciałem i organami w rytmie dziennym. Bez tej wiedzy wprowadzając zmiany możesz nie być usatysfakcjonowany efektami, bo nie liczą się intencje, tylko czyny, jak coś robić, to od razu robić to dobrze, jak nieść zmianę, to tą, która oparta jest na wiedzy.

Mały krok trzeci

Oczyszczanie

Organizm sam daje znać, kiedy należy wspomóc jego oczyszczanie. Najczęściej pojawiające się sygnały to: zaburzenia trawienia, zaparcia, gazy i wzdęcia, uczucie ciągłego zmęczenia, drażliwość, złe samopoczucie, brak energii, przybieranie na wadze, defekty urody: szara cera, matowe, osłabione włosy, łamliwe paznokcie.

Mały krok czwarty

Detoks

Wiele osób rozważa przeprowadzenie oczyszczającej głodówki w celu detoksykacji. Szukając sposobów na odtrucie organizmu warto zadać pytanie – co usuwa toksyny z organizmu?

Pomocne będą oczywiście dieta, odpowiednie nawodnienie i soki.

Mały krok piąty

Aktywuj swoje ciało

Obudź swoje ciało, poruszaj nim, dozwolona jest każda forma ruchu, ciało to uwielbia. Ruch jest nieodzowną częścią rytmu biologicznego organizmu. Wdrażamy kolejny zdrowy nawyk, ale spokojnie nie wyślemy Cię teraz na trening 5 x w tygodniu 😊

Mały krok szósty

Nowa dieta

Za nami pięć małych kroków, jeśli poradziłeś sobie z nimi, zróbmy razem kolejny, ten krok utrzymujemy do czasu, kiedy osiągniesz swój cel. Pamiętaj, celem nie jest utrata zbędnych kilogramów, a zmiana stylu życia, zmiana nawyków żywieniowych, zmiana pór spania. Bo pamiętaj, nie tylko to „co jemy”, ale „kiedy jemy” ma znaczenie, a o tym czytałaś wcześniej. Dzięki Twojej cierpliwości i wytrwałości będziesz czuła się lepiej, bo dałaś radę. Twój organizm to doceni. A my jesteśmy z Ciebie dumni!