Ashwagandha nie jedno ma działanie… i imię! Znana także jako indyjski żeń szeń lub witania ospała. Jest to roślina, która na fali popularności medycyny ajurwedyjskiej zyskuje coraz większą sławę na całym świecie!

SPIS TREŚCI

  1. Fenomen Ashwagandhy
  2. Działanie
  3. Efekty stosowania Ashwagandhy

Fenomen Ashwagandhy

Witania ospała jest przedmiotem badań wielu naukowców, nie tylko tych amerykańskich… Fenomen jej popularności we współczesnym i przeładowanym bodźcami świecie polega na skutecznym łagodzeniu uczucia niepokoju oraz stresu. Niezwykła właściwość przydatna jest szczególnie podczas trzymania diety odchudzającej, kiedy efekty odchudzania uwarunkowane są samodyscypliną, która z kolei ściśle podlega naszym nastrojom.

Ashwagandha to superfoods pomagający wzmocnić organizm.

Działanie

Ashwagandha powszechnie stosowana jest w celu wzmocnienia ciała i umysłu. Regularne spożywanie witanii ospałej (Withania somnifera) poprawia bowiem kondycję fizyczną i wzmacnia odporność psychiczną. Jest to więc bardzo pomocne rozwiązanie podczas intensywnej i wytężonej pracy umysłowej oraz problemów z koncentracją.

Efekty stosowania Ashwagandhy

Długofalowe stosowanie pomaga szybciej regenerować siły witalne i lepiej znosić sytuacje stresujące. W myśl idei: „złość piękności szkodzi” witanii ospałej działa także odmładzająco! Badania dowiodły, że kuracja spowalnia procesy starzenia się organizmu, a ponadto przeciwdziała siwieniu włosów. Dlatego zalicza się ją do tzw. superfoods, które wchodzą w skład naszych koktajli w proszku.